ANOTHER REASON TO BE A MAN

Konto klienta

791 953 143 phone

Filtry

Katalog » Garnitury » Slim (taliowane)

Garnitur slim fit czy regular fit?

Na jaki fason należy się decydować, kupując garnitur? Okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka łatwa. Obecnie do wyboru jest bowiem cała gama krojów. Jednak dwie najpopularniejsze propozycje to garnitur slim fit i regular fit.

Fason slim fit nazywany jest również niekiedy modern fit cy fashion fit. To krój dopasowany do ciała, na który stawiają przede wszystkim młodsi panowie. Początkowo jednak mocno wytaliowane marynarki były uważane za kiczowate. Dzisiaj jednak coraz więcej osób stawia na fasony bliskie ciału. Garnitury slim fit na dobre zadomowiły się już we współczesnej modzie męskiej. To fason, który podkreśla wysportowaną sylwetkę. To propozycja idealna dla osób szczupłych, które pochwalić się mogą regularną budową ciała.

Alternatywą dla ubrań slim fit są modele regular fit. To kroje klasyczne, nieco luźniejsze. Na nie stawiają mężczyźni nieco starsi, ale wcale nie musi być to zasadą. Wiele zależy od budowy ciała, indywidualnych upodobań czy przyzwyczajeń. Niektórzy panowie preferują kroje klasyczne, bo lepiej się w nich czują. Garnitury regular fit nie podkreślają zbyt mocno figury, stawiają raczej na wygodę i komfort użytkowania.

Na który model lepiej postawić - slim fit czy regular fit? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wyboru należy dokonać biorąc pod uwagę swoją posturę ciała, wzrost, wagę oraz osobowość. Nie chodzi w tym przypadku o to, aby za wszelką cenę prezentować się modnie. Większe znaczenie ma wygoda i odnalezienie swojego indywidualnego stylu. W końcu każdy chce podkreślić atuty swojego ciała, maskując jego ewentualne mankamenty.

Czy garnitury slim fit i regular fit są przeznaczone jedynie dla mężczyzn szczupłych? W teorii tak, ale nie jest to reguła. Wiele zależy od typu sylwetki i budowy ciała. Bardzo często panowie wysocy i szczupli nie chcą podkreślać byt mocno swojej sylwetki bardo dopasowanymi ubraniami. Czują się w nich bowiem niezbyt komfortowo. W takiej sytuacji mogą więc zdecydować się na nieco szersze, ale w żadnym wypadku na wiszące, fasony. Optycznie wyrównują one proporcje sylwetki. Osoby, które nie mają idealne figury i chcą zamaskować np. wystający brzuszek zamiast garnituru slim fit powinny postawić na fason regular fit.

Dzisiaj panowie coraz chętniej eksperymentują z modą i mają co do tego okazję, bo oferta sklepowa jest coraz szersza. Obecnie do wyboru są garnitury w wielu różnych fasonach. Niektóre są dopasowane do ciała i dobrze do niego przylegające (slim fit), a inne nieco luźniejsze, które zapewniają wysoki komfort użytkowania (regular fit).
tpay
PFR