Blog

Koszule męskie

Przymierzanie męskiej koszuli

Wydawać by się mogło, że zakup męskiej koszuli nie jest niczym trudnym. Wystarczy wybrać lubiany przez danego pana kolor i dopasować rozmiar. Nic bardziej mylnego! Przed kupnem koszuli należy dobrze zastanowić się, przy jakich okazjach będziemy ją nosić, oraz krytycznie przyjrzeć się swojej sylwetce  i rysom twarzy. Dopiero wtedy dokonamy dobrego wyboru.

Formalna czy nie?

Jeśli koszulę mamy założyć na ważną uroczystość lub spotkanie służbowe, powinniśmy wybrać model formalny. To oznacza koszulę, w jednolitym białym, ewentualnie pastelowym lub szarym kolorze. Klasyczne koszule męskie, które uchodzą za eleganckie, cechują się brakiem ozdób oraz sztywnymi kołnierzykami, najlepiej takimi, które ładnie wyeksponują krawat. Jeśli szukamy koszuli na pół-formalne spotkanie, np. imprezę służbową, możemy zdecydować się na modele w wyraźniejszych kolorach bądź z mikrodrukiem. Z kolei te, które mają być noszone na co dzień, mogą mieć już różnego rodzaju wzory czy guziki w kontrastowych kolorach. Musimy też pamiętać, że podczas formalnego spotkania lepiej wygląda koszula z długim, elegancko podwiniętym rękawem, niż koszula z rękawami krótkimi.

Kołnierzyk a kształt twarzy

Warto dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach kołnierzyków w koszulach. Dobierając odpowiedni kształt kołnierzyka, możemy optycznie poprawić niedoskonałości swoich rysów twarzy. Np. koszula z kołnierzykiem typu kent, z noskami wyraźnie skierowanymi w dół, może optycznie wysmuklić okrągłą twarz. Pociągłej z kolei doda jeszcze więcej ostrości.

Budowa ciała

Wybierając koszulę męską, należy też krytycznie przyjrzeć się swojej budowie ciała. Bardzo modne są fasony slim, które podkreślają męską sylwetkę. Są wręcz wskazane dla mężczyzn, którzy mają proporcjonalne i wysportowane ciało. Z kolei panowie, którzy mają o kilka kilogramów za dużo, powinni raczej wybierać modele klasyczne, które optycznie wysmuklą nadmiarową tkankę na brzuchu. Warto też upewnić się, że koszula jest odpowiednio długa i będzie dobrze trzymała się w spodniach, nawet przy wykonywaniu lekkich skłonów.

Własny gust

Na zakończenie chcielibyśmy wspomnieć jeszcze o tym, że zawsze przy wyborze koszuli warto brać pod uwagę upodobania osoby, która będzie ją nosiła. Pamiętajmy, że często lepszym wyborem jest koszula, w której czujemy się dobrze, niż ta, która w danym sezonie króluje na okładkach magazynów.