Blog

Dobór garnituru biznesowego

garnitur biznesowy

Wciąż wiele osób traktuje garnitur jako określony rodzaj męskiego ubioru wizytowego przeznaczonego na oficjalne lub wyjątkowe okazje, takie jak np. wesela, bankiety, eleganckie przyjęcia itd. W praktyce jednak rodzajów i wariantów garniturów jest wiele, a każdy z nich przeznaczony jest do nieco innych zastosowań. W tym artykule chcielibyśmy się skupić przede wszystkim na garniturach biznesowych, czyli ubraniach oficjalnych, eleganckich, a jednocześnie zapewniających mężczyźnie swobodę oraz umożliwiających wyrażenie indywidualnego stylu.

Najważniejsze cechy męskiego garnituru biznesowego

  • Kolor. Jest to jedna z najważniejszych cech, która określa garnitur biznesowe. Jasne kolory będą dobre na lato, a ciemniejsze sprawdzą się podczas chłodniejszych miesięcy. Czarne, granatowe i grafitowe garnitury mogą być zakładane również na oficjalne przyjęcia odbywające się wieczorową porą. Na co dzień można pozwolić sobie na większą swobodę w doborze kolorów. Polecamy garnitury w różnych odcieniach granatu, niebieskiego, szarości. W przypadku ubioru biznesowego lepiej jednak unikać zbyt jaskrawych barw czy połyskujących materiałów.
  • Krój marynarki. Mężczyźni powinni w miarę możliwości podążać za trendami w modzie. Zakładanie tego samego garnituru przez kilka lub kilkanaście lat nie jest najlepszym pomysłem, jeśli zależy Ci na dobrej prezencji. Dotyczy to przede wszystkim marynarek, które dostępne są w różnych wersjach. Marynarka powinna być dobrze dopasowana do sylwetki (nie może być ani za ciasna, ani zbyt luźna). Nie należy też przesadzać z jej długością, najlepiej wybrać model, który zakrywa połowę pośladków.
  • Krój spodni. W przypadku garniturów biznesowych warto wybrać spodnie o prostym kroju, najlepiej bez zaszewek czy mankietów. Nogawka u spodni powinna dotykać buta. I chociaż w casualowym stroju dozwolone są nieco krótsze nogawki, które niekiedy odsłaniają nawet kostkę, to jednak w przypadku garniturów biznesowych należy unikać takich rozwiązań. Lepiej postawić na klasyczną elegancję i wygodę.